Культура
Фінансування галузі – 18 065,6 тис. грн., в тому числі:
утримання Школи мистецтв - 8 129,4 тис. грн.
Мережа закладів культури:
Центр культури і дозвілля «Перлина»;
Красилівський міський будинок культури;
19 сільських клубних закладів;
Центральна бібліотека ім.В.Булаєнка;
Красилівська міська бібліотека;
15 сільських публічно-шкільних бібліотек;
Школа мистецтв;
народний музей історії Красилівщини.
В галузі працює 99 працівників культури
ПРИДБАНО
- Для створення належних умов в адмінприміщенні (Школа мистецтв) встановлено 4 енергозберігаючих металопластикових вікна на суму 39,4 тис. грн.
- З метою вільного доступу маломобільних груп населення до адмінбудівлі Школи мистецтв було встановлено пандус (49,1 тис. грн.).
- Придбано ролети на металопластикові вікна актової зали Школи мистецтв, (6,7 тис. грн.)
-. Для активізації пізнавального розвитку дітей та створення належних умов навчання для здобувачів мистецької освіти, в клас образотворчого мистецтва Школи мистецтв придбано магнітну дошку вартістю 3,7 тис. грн. та енергозберігаючі лампи на суму 8,4 тис. грн.
- В укриття Школи мистецтв було придбано біотуалет та дезінфікуючі засоби на суму 7,9 тис. грн.
- З метою економії енергоносіїв, у концертну залу Центру культури «Перлина» придбано та встановлено енергозберігаючі світильники на суму 16,1 тис. грн.
- Встановлено металопластикові вікна у спортивній залі, яка розміщена у Волицькому сільському будинку культури на суму 35,0 тис. грн.
- Замінено вхідні двері на металопластикові у Чернелівському сільському клубі (11,1 тис. грн.).
Для озвучення мистецьких акцій та інших патріотичних заходів в Яворовецький сільський будинок культури придбано ноутбук вартістю 15,0 тис. грн.
РЕМОНТИ
- Проведено поточний ремонт підлоги Манівецького сільського будинку культури (11,0 тис. грн.)
- В закладах культури проведено поточні ремонти (фарбування підлоги, сходових клітин, фасадів, фундаментів) (58,6 тис. грн.)
ДОСЯГНЕННЯ КЛУБНИХ УСТАНОВ ГРОМАДИ
В поточному році проведено 973 мистецькі акції. Творчі колективи галузі культури міцно тримають культурний фронт та приймають активну участь як в житті громади, так і по всій Україні.
Центр культури «Перлина» є методичним центром для клубних установ громади. При цьому закладі працює 15 творчих об’єднань, 7 з яких носять звання народний, аматорський.
Протягом року народний аматорський ансамбль пісні і танцю "Случ" зайняв почесне І місце в Міжнародному конкурсі «Марафон талантів» та ІІІ місце в ХХХІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів».
Хореографічна студія «Візерунок» гідно представила Україну українським народним танцем на Міжнародному фестивалі у м. Фетхіє, Туреччина.
Народний аматорський ансамбль народної музики «Веретено» посів почесне І місце в обласному огляді-конкурсі ансамблів та оркестрів народних інструментів.
Народний аматорський музично-драматичний театр Центру культури «Перлина» став переможцем у номінації «Творчий експеримент у театрі», на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі аматорського театрального мистецтва «Золота маска».
ПІДТРИМКА ЗСУ
Від початку воєнних дій жоден з клубних закладів не припинив роботи. Майже в кожному клубному закладі займаються волонтерською роботою: плетуть сітки, збирають гуманітарну допомогу, організовують патріотичні виставки та благодійні ярмарки.
Працівниками закладів культури було організовано та проведено близько 30-ти благодійних мистецьких акцій та ярмарків на підтримку Збройних Сил України у місті та населених пунктах громади.
Спільними зусиллями на підтримку ЗСУ зібрано 793,8 тис. грн.
ПРОВЕЛИ
У 2023 році закладами культури було проведено понад тисячу патріотичних за культурно-дозвіллєвих заходів.
У зв’язку з воєнним станом, діяльність клубних закладів більше була спрямована на волонтерському напрямку, організації благодійних мистецький акцій та роботі з внутрішньо переміщеними особами.
Нові культурно-мистецькі та дозвіллєві проєкти реалізуються з урахування традицій, звичаїв, обрядів самобутності потреб та особливості територіальної громади.
Різдвяна Коляда
Захід до Різдва Христового
|
День пам'яті жертв Голокосту
День пам’яті та примирення
День пам’яті та примирення
Шевченківські дні
Вшанування матерів Загиблих Героїв
Вшанування матерів Загиблих Героїв
День захисту дітей
Поетичні читання поезії В. Булаєнка «Поки серце в нас живе…»
Поетичні читання поезії В. Булаєнка «Поки серце в нас живе…»
Мистецька акція на підтримку ЗСУ «Разом до «ПЕРЕМОГИ!» з нагоди Дня Конституції України
Мистецька акція на підтримку ЗСУ «Разом до «ПЕРЕМОГИ!» з нагоди Дня Конституції України
Благодійна мистецька акція «Ми з України»
Благодійна мистецька акція «Ми з України
День Державного Прапора України
День Незалежності України
День Незалежності України
Патріотичні виховні заходи з нагоди Дня Незалежності України
Патріотичні виховні заходи з нагоди Дня Незалежності України
579-та річниця з дня першої писемної згадки про місто Красилів
Презентація соціального проєкту «Родини загиблих Героїв: з розбитим серцем, проте незламні»
579-та річниця з дня першої писемної згадки про місто Красилів
579-та річниця з дня першої писемної згадки про місто Красилів
День Захисників і Захисниць України
Вшанували людей похилого віку
Благодійний патріотичний забіг на підтримку ЗСУ «Віримо! Зможемо! Переможемо».
90-ті роковини Голодомору-геноциду 1932–33 років в Україні
90-ті роковини Голодомору-геноциду 1932–33 років в Україні
Благодійна мистецька акція на підтримку ЗСУ «Я ВІРЮ!..»
Благодійна мистецька акція на підтримку ЗСУ «Я ВІРЮ!..»
БІБЛІОТЕКИ ГРОМАДИ
У бібліотеки громади надійшло 1042 примірників книг на суму 120,3 тис. грн. з різних джерел фінансування: за кошти місцевого бюджету – 99,9 тис. грн., з інших джерел (обмінні фонди бібліотек, подаровані, взамін втрачених) – 20,4 тис. грн.
Протягом року бібліотеки громади відвідало 7127 читачів, серед яких діти, молодь, дорослі, ВПО та люди з особливими потребами. Бібліотечними працівниками громади було проведено 536 соціокультурних заходів з різних напрямків (національно-патріотичного виховання, державні та народні свята, культурно-мистецькі заходи за участю ВПО різної вікової категорії шляхом залучення їх до творчих майстерок, майстер-класів, літературних та поетичних читань, виставок, конкурсів, презентацій та інших заходів національно-патріотичного спрямування, ювілеї письменників, екскурсії, зустрічі з письменниками, презентації книг Тараса Солтиса, Вікторії Оліщук, Оксани Радушинської, Віталія Міхалевського, Василя Горбатюка, Петра Олара.
Бібліотеки громади активно приймали участь в акціях, ярмарках, а також проводили різні заходи на підтримку наших військових, ВПО: «Зігрій воїна», «Російську літературу - на макулатуру!», «Зігрій теплом нужденних».
Завдяки співпраці з Благодійною організацією "Міжнародний благодійний фонд "Руки друзів" (м. Краматорськ) в Центральній бібліотеці ім. В. Булаєнка на юнацькому абонементі облаштовано молодіжний простір, що дає змогу забезпечити комунікацію молоді з числа внутрішньо переміщених осіб у громаді.
В приміщені Центральної бібліотеки ім.В.Булаєнка працює цифровий навчальний центр «Save the Children», де проводяться заняття, розваги для дітей 1-9 класів.
Для найменших користувачів у Центральній бібліотеці ім. В. Булаєнка проходить сезон ігрових занять «Люблю гратися» за методикою Worldwide Orphans "EOP. Kids. Ukrain"(ВОРЛДВАЙ ОРФЕНС) з малюками від 4 до 6 років.
Щоп’ятниці спільно з Благодійним фондом «Повір у себе» проводяться курси «ІТ освіта для людей похилого віку», де кожен бажаючий має можливість освоїти новітні технології.
В бібліотеках громади продовжують працювати мовні клуби, учасниками яких є читачі бібліотек в тому числі вимушено переміщені особи. Тема засідань різноманітна: «Вчимося правильно говорити», «Суржик в нашій мові», «У мові моїй краса і неповторність», «Сильна мова - успішна держава», тощо.
Щорічно проводяться традиційні конкурси (Поетичні читання поезії В. Булаєнка «Поки серце в нас живе…»; Фотоконкурс «Красилівщина крізь об’єктив»)
У Центральній бібліотеці ім. В. Булаєнка оформлено і відкрито Куточок Слави наших Героїв, де розміщено їх світлини, матеріали з періодичних видань та Інтернет-сайтів, спогади рідних.
ШКОЛА МИСТЕЦТВ
На сьогодні у школі навчається 280 учнів. З вересня 2023 року відкрито відділення естетичного виховання, що працює на засадах самоокупності, де здобувачі, незалежно від віку та професії, можуть доторкнутись до мистецтва – навчитись грати на одному з музичних інструментів, опанувати мистецтво співу та поринути у чарівний світ фарб та пензля.
Всебічний гармонійний мистецький розвиток для наймолодших вихованців (4-5 років) забезпечує Група раннього мистецького розвитку, де навчається сьогодні 17 дітей.
Протягом 2023 року учні та викладачі Школи мистецтв провели 53 заходи в тому числі взяли участь у благодійних заходах громади, більшість заходів спрямовані на національно-патріотичне виховання учнів громади. Учні та викладачі школи взяли участь у 32 конкурсах та фестивалях, в тому числі міжнародного, всеукраїнського та обласного рівня. Серед призерів: 3 учні – отримали Гран-Прі; 33 учнів – лауреати І ступеню; 15 учнів – лауреати ІІ ступеню; 4 учні – лауреати ІІІ ступеню; 4 учні – отримали подяки за участь.
З метою підтримки та піднесення духу військовослужбовцям, що знаходяться на лікуванні та реабілітації викладацький колектив Школи мистецтв двічі відвідав військовий госпіталь в області.
Концерт фортепіанних ансамблів
Звітний благодійний концерт «Світ у дитячих долонях»
VI інтернаціональний фестиваль-конкурс пісні та танцю «Folk-Nuance Bulgaria – 2023»
Благодійний проєкт на підтримку обдарованих дітей Хмельниччини
Благодійна акція до Дня міста
Пленерний живопис (на відкритому повітрі) учнів художнього відділення
Мистецька акція «Сталеві серця»
Поїздка у військовий госпіталь
Урок-бесіда до Дня Гідності та Свободи
Майстер-клас з виготовлення Великодніх писанок
Зберігати, відтворювати і примножувати мистецькі традиції, організовувати дозвілля для населення та розвивати українську культуру – завдання, яке покликані здійснювати працівники культури. Міцно тримаємо культурний фронт! Разом до Перемоги!