П О Р Я Д О К доступу до публічної інформації, розпорядником якої є Красилівська міська рада та її виконавчий комітет
П О Р Я Д О К
доступу до публічної інформації, розпорядником якої є Красилівська міська рада та її виконавчий комітет
1. Загальні положення
1.1. Відповідно до ст. 19 Закону України ,,Про доступ до публічної інформації’’ запит на інформацію – це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.
1.2. Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним. Запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача.
2. Оформлення запиту на інформацію
2.1. Запит на інформацію подається у довільній формі. Для подання письмового запиту запитувач може використати форму, яку він може отримати приймальної міської ради або яка розміщується на офіційному веб-сайті міської ради.
2.2. Запит на інформацію повинен містити:
- прізвище, ім’я, по батькові (найменування) запитувача, поштову адресу, адресу електронної пошти або номер засобу зв’язку (якщо такий є);
- загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит (якщо запитувачу це відомо);
- підпис і дату (за умови подання письмового запиту).
2.3. Під час подання запиту на інформацію запитувач зазначає зручну для нього форму отримання інформації.
2.4. У разі коли з поважних причин (інвалідність, обмежені фізичні можливості тощо) особа не може подати письмовий запит, його оформляє спеціаліст апарату виконавчого комітету міської ради із зазначенням в запиті свого прізвища, ім’я, по батькові, контактного телефону та надає копію запиту особі, яка його подала.
2.5. На вимогу запитувача на першому аркуші копії запиту проставляється відбиток штампа із зазначенням найменування міської ради, дати надходження та вхідного номера запиту. Така копія повертається запитувачу.
2.6. Запити, оформлені неналежним чином (без зазначення прізвища, ім’я особи, адреси або інших вимог, встановлених ст. 19 Закону України ,,Про доступ до публічної інформації’’), не розглядаються.
3. Подання запиту на інформацію
3.1. Запит на інформацію може бути поданий до Красилівської міської ради:
- на поштову адресу – 31000, Хмельницька область, Красилівський район, м. Красилів, площа Незалежності, 2;
- телефоном (факсом) – (03855) 4-29-86.
- особисто до приймальної міської ради в робочий час:
понеділок – четвер з 8.00 до 17.15,
п’ятниця з 8.00 до 16.00,
перерва на обід – з 12.00 до 13.00.
3.2. Запит подається міському голові. Згідно з резолюцією, виконавець надає відповідну інформацію або готує проект відповіді. Відповідь реєструється в журналі реєстрації вихідних документів (02-15) і надсилається адресату.
3.3. Відповідь на запит на інформацію надається не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.
3.4. У разі якщо запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь надається не пізніше 48 годин з дня отримання запиту.
3.5. Клопотання про термінове опрацювання запиту має бути обґрунтованим.
3.6. У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду запиту продовжується до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження, про що повідомляється запитувач в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.
3.7. У разі, коли міська рада та її виконавчий комітет не володіє інформацією, стосовно якої зроблено запит, або порушено інші вимоги, зазначені ст. 22 Закону України ,,Про доступ до публічної інформації’’, в задоволенні запиту на інформацію відмовляється, про що запитувач повідомляється письмово.
3.8. Якщо міській раді та її виконавчому комітету відомо, хто володіє або має володіти запитуваною інформацією, про це повідомляється запитувача, а запит переадресовується належному розпоряднику інформації разом із супровідним листом з одночасним повідомленням про це запитувача. У такому разі відлік строку розгляду запиту на інформацію починається з дня отримання запиту належним розпорядником.
4. Оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядника інформації
4.1. Рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до міського голови або суду в порядку, визначеному законодавством.
4.2. Запитувач інформації має право оскаржити:
4.2.1. Відмову в задоволені запиту на інформацію.
4.2.2. Відстрочку задоволення запиту на інформацію.
4.2.3. Ненадання відповіді на запит на інформацію.
4.2.4. Надання недостовірної або неповної інформації.
4.2.5. Несвоєчасне надання інформації.
4.2.6. Невиконання міською радою та її виконавчим комітетом обов’язку оприлюднювати інформацію відповідно до ст. 15 Закону.
4.2.7. Інші рішення, дії чи бездіяльність міської ради та її виконавчого комітету, що порушили законні права та інтереси запитувача.
4.3. Оскарження рішень, дії чи бездіяльності міської ради та її виконавчого комітету до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.
ПЕРЕЛІК
відомостей, які належать до інформації з обмеженим доступом, а також відомостей, які не містять ознак публічної інформації
1. Публічною інформацією з обмеженим доступом у Красилівській міській раді та її виконавчому комітеті є:
– конфіденційна інформація – інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб'єктів владних повноважень, та яка може поширюватися у визначеному ними порядку за їхнім бажанням відповідно до передбачених ними умов;
– таємна інформація – інформація, доступ до якої обмежується відповідно до частини другої статті 6 Закону України "Про доступ до публічної інформації", розголошення якої може завдати шкоди особі, суспільству і державі; таємною визнається інформація, яка містить державну, професійну, банківську таємницю, таємницю слідства та іншу передбачену законом таємницю;
– службова інформація – інформація, що міститься в документах, яким присвоєно гриф "для службового користування".
2. Не належать до публічної інформації:
– інформація, яка на день надходження запиту не відображена та не задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях і її відображення та документування не передбачено чинним законодавством;
– інформація, яка отримана або створена при листуванні з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, громадянами;
– внутрівідомча службова кореспонденція та доповідні записки, рекомендації, якщо вони пов’язані з розробкою напряму діяльності міської ради, процесом прийняття рішень і передують публічному обговоренню та/або прийняттю рішень;
– проекти рішень міської ради та її виконавчого комітету, що не підлягають обговоренню;
– інформація, яка міститься в матеріалах судових справ, стороною в яких є міська рада, її виконавчий комітет, міський голова.
Розміри фактичних витрат на виготовлення копій документів та друк документів, що надаються при задоволенні запиту на інформацію обсягом більше як 10 сторінок:
Послуга, що надається | Норма витрат, грн. |
Копіювання або друк копій документів формату А4 та меншого розміру (в тому числі двосороній друк) | 4,00 |
Копіювання або друк копій документів формату А4 та меншого розміру (в тому числі двосороній друк) | 4,00 |
Копіювання або друк копій документів будь-якого формату, якщо у документах поряд з відкритою інформацією міститься інформація з обмеженим доступом, що потребує її відокремлення, приховуваня тощо (в тому числі двосороній друк) | 10,00 |
Форма запиту на публічну інформацію - завантажити