СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

16 Квітня, 2024 р., 15:27
 Державна служба зайнятості пропонує ряд сервісів та послуг, спрямованих на сприяння у працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб.  Послуги з працевлаштування.  Пошук підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні, у тому числі залучення до громадських та інших робіт тимчасового характеру. З початку року працевлаштовано 227 ВПО, у громадських та інших роботах тимчасового характеру брали участь 80 переселенців. Набуття статусу безробітного. Реєстрація безробітних у службі зайнятості відбувається у 2 способи: особисто, під час відвідування центру зайнятості; через портал Дія; Для реєстрації  в службі зайнятості необхідно подати  заяву про надання статусу безробітного (у тому числі засобами електронної ідентифікації) та пред’явити такі документи: паспорт;  ідентифікаційний код; трудову книжку;  документ про освіту;  військово-обліковий документ (під час дії воєнного стану та проведення мобілізації);   довідку про взяття на облік як ВПО;  інші документи згідно чинного законодавства (за потреби). Станом на 15 квітня у Хмельницькій обласній службі зайнятості на обліку перебуває 1454 внутрішньо переміщених громадян. Професійне навчання та ваучер на навчання. Професійне навчання безробітних здійснюється за робітничими професіями, які користуються попитом на ринку праці, на замовлення роботодавця або для самозайнятості особи. Для ВПО, які мають професійно-технічну  чи  вищу освіту, не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні, є можливість отримати ваучер на навчання (на сьогодні - це 30 280 тисяч гривень). У 2024 році 51 ВПО було направлено на професійне навчання, ваучер на навчання отримали 16 осіб.   Надання грантів для створення або розвитку власної справи. У рамках проєкту «єРобота» служба зайнятості супроводжує дві грантові програми, якими можуть скористатись ВПО: - Власна справа - розмір мікрогрантів становить до 250 тисяч гривень; - Грант учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей – від 250 тисяч гривень до 1 мільйона гривень.  Головною умовою отримання грантів є створення нових робочих місць. Цьогоріч грантовою програмою «Власна справа» скористалися 3 переселенців та отримали кошти на суму 525 тисяч гривень.
10 Квітня, 2024 р., 16:40
Міжнародна гуманітарна організація Medair у партнерстві з УВКБ ООН надає фінансову підтримку на оренду житла деяким категоріям людей з числа ВПО у 2024му році, які проживають у Вінницькій, Хмельницькій та Тернопільський областях. Участь у програмі можуть взяти люди, що належать на наведених нижче категорій:
09 Квітня, 2024 р., 10:14
Громадська організації «Безбар’єрність», яка є виконавчим партнером зі створення Всеукраїнської програми ментального здоров’я в межах ініціативи Олени Зеленської, розробило ряд аудіовізуальних матеріалів в межах нової тематичної хвилі комунікаційної кампанії та звернулось до МКІП з проханням сприяти поширенню цих аудіовізуальних матеріалів, лист додається.
08 Квітня, 2024 р., 10:58
              Департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації повідомляє, що громадська організація «Школа врядування» та Києво-Могилянська школа врядування імені Андрія Мелешевича запрошують ветеранів та ветеранок на безкоштовне навчання за Сертифікатною програмою «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення».
21 Березня, 2024 р., 07:54
Представництво UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, презентує мобільний застосунок для жінок, що постраждали від домашнього або гендерно зумовленого насильства, або перебувають у групі ризику.
14 Березня, 2024 р., 09:54
Родичі загиблих ветеранів війни, Захисників і Захисниць України можуть потребувати допомоги у розв’язанні юридичних питань. Отримати професійну юридичну допомогу можна, звернувшись до системи безоплатної правничої допомоги — це право гарантоване Законом України «Про безоплатну правничу допомогу». Як зазначили у пресслужбі системи БПД, у 2023 році до них надійшло понад 3,1 тисячі звернень членів родин загиблих. У 572 випадках для розв’язання питання доводилось звертатися до суду — допомога зі зверненням до суду також безоплатна.
14 Березня, 2024 р., 09:39
6 березня Український ветеранський фонд Мінветеранів починає відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу “Варто почати власну справу”. За умовами конкурсу, на започаткування чи розвиток власної справи можна отримати від 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень. Подавати заявки на фінансування проєктів можуть:
14 Березня, 2024 р., 09:38
Відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», з метою запобігання домашньому насильству та забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на території Красилівської міської територіальної громади надаємо інформацію про допомогу для постраждалих осіб від фізичного, психологічного, сексуального, економічного  насильства також для надавачів соціальних послуг, працівників громадських організацій та представників громад.
04 Березня, 2024 р., 15:00
      Відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 р.          № 984 «Про реалізацію експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості Кабінет Міністрів України постановляє:
04 Березня, 2024 р., 15:00
     Відповідно до Положення про Міністерство у справах ветеранів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 № 1175 (зі змінами), одним із основних завдань Мінветеранів є формування і реалізація державної політики у сфері соціального захисту ветеранів та членів їх сімей, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці.