Громадам повернули право здійснювати контроль за працею
Нагадаємо, що затверджений Урядом Порядк здійснення контролю за працею був скасований рішенням Апеляційного суду м. Києва, яким 14 травня 2019 року було визнано нечинною постанову Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року №295 «Про деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Таким рішенням Суд забрав можливість органів місцевого самоврядування здійснювати контроль у сфері праці.
Однак, 21 серпня 2019 року Уряд затвердив новий Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, ухваливши Постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю». Даною постановою громадам повернули право здійснювати контроль з питань:
- своєчасної та повної оплати праці;
- дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці;
- оформлення трудових відносин.
Перевірки можуть здійснюватися, зокрема:
- за зверненням працівника про порушення стосовно нього законодавства про працю;
- за зверненням фізичної особи, відносно якої порушено правила оформлення трудових відносин;
- за рішенням керівника органу контролю з питань виявлення неоформлених трудових відносин, прийнятого за результатами аналізу інформації отриманої з загальнодоступних джерел та деяких інших джерел органів державної влади, профспілок.
Хочемо наголосити, що основним пріоритетом інспекторів праці є захист прав працівників та попередження правопорушень.
Дмитро Ротарь,
інспектор з праці відділу праці,
зайнятості та соціального захисту населення міської ради