АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ щодо проекту рішення виконавчого комітету Красилівської міської ради „Про затвердження норм споживання питної води для фізичних та юридичних осіб, які користуються послугами Красилівського ПВКГ, на 2020-2022 роки”

Дата: 17.12.2019 16:50

Цей аналіз регуляторного впливу (далі - Аналіз), розроблений на виконання та з дотримання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11.09.2003 року №1160-ІV, Методики проведення аналізу впливу регуляторного акту», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 року № 308 та визначає правові та організаційні засади реалізації проекту рішення виконавчого комітету Красилівської міської  ради «Про затвердження  норм водопостачання  та водовідведення для фізичних та юридичних осіб, які надаються Красилівським ПВКГ, на 2020-2022 роки”.

І.Визначення проблеми :

З метою виконання ст. 13, 29 Закону України « Про питну воду та питне водопостачання » та п. 3 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та відповідно до Постанови КМУ від 25.08.2004 р № 1107 «Про затвердження Порядку розроблення та затвердження нормативів питного водопостачання» потрібно встановити  норми водоспоживання  у зв’язку із закінченням терміну дії рішення  виконавчого комітету Красилівської міської ради від 11.04.2017 № 639.

Приведені  в проекті рішення нормативи  водопостачання збалансовані з плановою подачею води і реалізацією її споживачам та  відповідають співвідношенням споживання послуг з централізованого постачання води встановленим ДБН 2.5-64:2012 «Внутрішній водопровід та каналізація».

Основні групи на які проблема справляє вплив :

Групи

так

Ні

Громадяни

Держава

Суб’єкти господарювання

II. Цілі державного регулювання

Цілями регулювання є:

-  встановлення норм водопостачання та водовідведення для споживачів, які користуються послугами  Красилівського ПВКГ  на наступні 3 роки;

- дотримання та виконання стандартів, нормативів, норм, порядків та правил по   кількості і якості зазначених послуг;

-  виконання Закону України «Про житлово – комунальні послуги»;

-  виконання Закону України « Про питну воду та питне водопостачання»;

- правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної води і       водовідведення

III. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей

1. Визначення альтернативних способів

Опис альтернативи

1. залишення існуючої на даний момент без змін, норми водовідведення та водопостачання

• Оскільки термін використання затверджених норм закінчується у 2019р. у зв’язку із цим починаючи з 2020 р. не забезпечується повною мірою обґрунтованого нарахування оплати за надані послуги водопостачання і водовідведення для населення та іншим споживачам.

2. Прийняття змін до регуляторного акту

• Прийняття змін до регуляторного акту шляхом затвердження норм нарахування на  водопостачання та водовідведення для юридичних та фізичних осіб дозволить досягнути цілі якісного державного регулювання.

2 Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей :

а) Оцінка впливу на сферу інтересів держави :

відсутні

б) Оцінка впливу на сферу інтересів громадян  :

Альтернатива 2

Впорядкування обліку послуг з водопостачання та водовідведення за відсутності лічильників

Споживачі

783 чол – водопостачання

400 чол -  водовідведення

в) Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання :

відсутні

Видатки на одного об’єкта господарювання  внаслідок дії регуляторного акту (Альтернатива 2)