Красилівська міська територіальна громада

Красилівська міська рада Хмельницької області

Красилівське районне лабораторне відділення ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України» про коронавірусну інфекцію COVID-19

Дата: 06.03.2020 14:46
Кількість переглядів: 547

Коронавірус вже в Україні. І тепер всі мають бути більш уважні до власних застуд.

А ще стрімко підвищиться відсоток людей, які будуть панікувати через високу температуру.

 

В Україні підтверджено перший випадок COVID-2019. Хворобу виявлено у чоловіка в Чернівецькій області, який з дружиною повернувся з подорожі до Італії і почувався зле. Дружина хворого як контактна особа перебуває в самоізоляції вдома. За нею організовано медичне спостереження. Чоловік госпіталізований, ізольований та перебуває під медичним наглядом. Зразок матеріалу, взятого у пацієнта, надіслано для остаточного підтвердження до ВООЗ. В області відповідні фахівці здійснюють увесь спектр протиепідемічних заходів та відстеження контактів.

 

 Що таке новий коронавірус SARS-CoV-2 (2019-nCoV)?

Новий коронавірус 2019 року (SARS-CoV-2, або 2019-nCoV) — це новий вірус, який спричиняє розвиток респіраторних захворювань у людей (зокрема гострої респіраторної хвороби COVID-19) та може передаватися від людини до людини. Цей вірус уперше був ідентифікований під час розслідування спалаху в м. Ухань, Китай, у грудні 2019 року.

Проте не такий вже і новий коронавірус. Коронавіруси відкрили в 60 роках минулого сторіччя. Спочатку їх сприймали як не дуже небезпечну групу вірусів. Так, рахувалося до 2012 року коли вперше були виявлені коронавіруси, які викликали ускладнення у вигляді тяжких пневмоній так званий SARS. За ним з’явився MERS, або як його ще називали БСРС (близькосхідний респіраторний синдром). Цей вірус викликав дуже тяжкі пневмонії з високим відсотком летальності і от нарешті у кінці 2019 року з’явився COVID-19.

Швидше за все він з того ж «гарячого» роду коронавірусів, що і попередні. Особливістю нового коронавірусу є те, що до цього часу не встановлено конкретне джерело його у природі тому, що населення і туристи з м. Ухань, які захворіли на ГРХ користувалися послугами ринку на якому продавалися крім риби і інші морепродукти, а також птахи, криси, змії та інші тварини. Поки, що встановлено що від людини до людини вірус може передаватися повітряно-крапельним та фекально-оральним шляхами.


    Інкубаційний період складає від 2 до 14 діб в середньому 7 діб, але в останні дні з’явилися повідомлення, що він може збільшуватися до 28 діб.


    З напрацювань в Китаї встановлено, що якщо дотримуватись дистанції більше як два метри від хворої людини – зараження не буде, а найкращим попередженням фекально-орального шляху зараження є миття рук з застосуванням  спиртовмісних розчинів, термічна обробка продуктів харчування тваринного походження.


 При виявленні хворих на ГРХ COVID-19 лікарями-епідеміологами встановлюється коло контактних з хворими і їх поміщають на обсервацію – ізоляцію з медичним спостереженням. Якщо виявляються хворі з ознаками COVID-19 то їх ізоляція проводиться спеціально виділеним транспортом у спеціалізовану лікарню. У нашій області для цього визначена Хмельницька інфекційна лікарня, яка є опорною лікарнею, для лікування хворих з COVID-19.


    У звязку з захворюваннями на коронавірусну інфекцію Всесвітня організація охорони здоров’я ввела поняття « Самоізоляція». Для чого вона потрібна? В першу чергу коли Ви очікуєте результати тесту на коронавіруси, якщо Ви контактували з хворим на коронавірусну інфекцію, якщо нещодавно Ви повернулися з провінції Хубей КНР, Північної Кореї, Іраку,  окремих регіонів Італії (Ломбардії, П’ємонт та Венето). Навіть якщо у Вас відсутні симптоми.


   Так які ж ознаки ГРХ COVID-19? Це в основному такі ж симптоми як і при звичайному ГРЗ: загальна слабкість, лихоманка, озноб, кашель, нежить, задишка. Можуть бути нудота, блювота, діарея, болі в животі та м’язах, головний біль, судоми. Якщо у Вас з’являться такі симптоми, а в анамнезі у Вас була подорож у вказані вище країни протягом 14 днів до початку прояву симптомів або контакт з хворим на коронавірусну інфекцію – залишайтесь дома, викликайте лікаря по телефону і обов’язково повідомте про можливий контакт з хворим на COVID-19 або перебування у тих країнах де реєструються випадки захворювань на коронавірусну інфекцію.


   Щоб уникнути зараження на ГРХ у т.ч. і на коронавіруси – уникайте спілкування з великим скупченням людей (магазини, кінотеатри, ринки), частіше мийте руки та обробляйте їх спиртвмісними засобами. Уникайте спілкування з хворими, які мають ознаки ГРВІ або грипу, носіть захисні маски. Ці поради у багато разів знизять ризик захворювання ГРХ COVID-19.

    Основні заходи профілактики інфікуванню новим коронавірусом:
1. Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком.
Миття рук з рідким милом:
– тривалість процедури – 20-40 с;
– обов’язково мийте руки, якщо вони видимо забруднені, після приходу з вулиці, перед прийомом їжі, після відвідування туалету,  після кашлю чи чхання, після контакту з тваринами або відходами;
2. Обробка рук спиртовмісним антисептиком:
– спиртовмісний антисептик для рук – розчин із вмістом спирту 60-80% або із 2% хлоргексидину (інші засоби, що реалізують як «антисептик для рук»)
– антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук (в середньому на одну обробку слід використовувати 3 мл розчину)
– тривалість обробки – близько 30 с;
– особливу увагу приділіть нігтям (там накопичується найбільше бруду);
3. Уникайте скупчення людей.

4.Дотримуйтесь «кашлевого етикету», під час кашлю і чхання використовуйте одноразові серветки, якщо вони відсутні то використовуйте згин ліктя.
5. Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома і зателефонуйте своєму сімейному лікарю.
6. Використовуйте захисну маску:
– обов’язково – якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить);
– якщо доглядаєте хворого,  з метою додаткового захисту.


Використовуйте маску правильно:
– вона має покривати ніс і рот;
– вона має щільно прилягати, без відступів по краях;
– заміняйте маску, щойно вона стала вологою;
– не чіпайте зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком;
– заміняйте маску щочотири години;
– не використовуйте маску повторно.
Будьте здорові та бережіть здоров’я своїх близьких!

 

Лікар-епідеміолог Красилівського районного

лабораторного відділення ДУ «Хмельницький обласний

лабораторний центр МОЗ України»                                                                    С.П.Качан

 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь