У Красилівській громаді навчали залучати ресурси для розвитку
Сьогодні Красилівська міська рада спільно з Хмельницька обласна рада та Агенцією регіонального розвитку організували та провели семінар на тему: «Інструменти залучення ресурсів для розвитку громади».У заході взяли участь Красилівський міський голова Ніла Островська
, голова обласної ради, Віолета Лабазюк, директор Агенції регіонального розвитку Хмельницької області, Катерина Савчук, заступники міського голови Валерій Лось та Марина Слободянюк, відповідальні спеціалісти міської ради, а також голови та представники Теофіпольської, Антонінської, Заслучненської та Щиборівської територіальних громад.
Віолета Олександрівна розповіла присутнім про основні напрями співпраці з обласною радою та програми підтримки територіальних громад. Основним пріоритетом реформи децентралізації є акумулювання коштів на місцях, коли громади знають як ними розпоряджатися, при цьому важливо, щоб місцеве самоврядування навчилось заробляти кошти та залучати їх із зовнішніх джерел – державних та міжнародних.
Ніла Василівна привітала учасників заходу та зазначила, що Красилівська громада має значні успіхи в сфері співпраці з міжнародними організаціями та залученні грантових ресурсів, і приємно, що саме наша громада стала платформою для навчання інших сусідніх громад та пошуку відповідних партнерств.
Валерій Володимирович виділив найуспішніші грантові заявки Красилівської громади: отримання медичної техніки для Красилівської ЦРЛ в рамках Програми Уряду Японії «КУСАНО», перемогу в 4 раунді Фази впровадження Програми «U-LEAD з Європою» та створенні сучасного ЦНАП у форматі open space, написання Стратегї розвитку громади у співпраці з GIZ та Асоціацією міст України, відкриття поліцейської станції тощо.
Катерина Анатоліївна ознайомила присутніх з типами та джерелами ресурсів розвитку громади, а також розкрила основні моменти щодо написання проектних заявок та навела приклади успішних реалізованих проєктів.
Залучення позабюджетних ресурсів є особливо актуальним в сучасних умовах, оскільки дозволяє розвивати громаду, заощаджуючи бюджетні кошти.