"Справа Василя Стуса": презентація книги Вахтанга Кіпіані

Дата: 12.03.2021 10:34

Відомий журналіст та історик Вахтанг Кіпіані 11 березня презентував у Красилові свою книгу «Справа Василя Стуса».

Автор книги розповів про те, як українського письменника, поета, науковця та літератора Василя Стуса знищувала радянська влада, вівши проти нього слідство, ізолювавши від літератури, суспільства та рідних. Пролив світло не лише на кримінальну справу письменника, а й дав зрозуміти якою Стус був людиною.

Загалом видання "Справа Василя Стуса" містить кількасот архівних документів з кримінальної справи поета та маловідомі факти з життя, ув’язнення та загибелі одного з найбільш визначних не тільки українських, а і європейських поетів ХХ століття – Василя Стуса. Його твори були заборонені в Україні і публікувалися лише за кордоном. Основою книги стала шеститомна кримінальна справа, що зберігається на полицях Галузевого державного архіву СБУ. Матеріали зібрані у книзі, розкривають громадянську позицію Василя Стуса. У них чітко видно боротьбу дисидента за мову і свободу.

По завершенню заходу присутні дякували автору, охоче ставили питання, підписували книги.Фото без описуФото без описуФото без опису