Податок на доходи фізичних осіб складає левову частку доходів Красилівської міської територіальної громади. У 2020 році цей показник 69% власних доходів - майже 83 млн. грн. із майже 131 млн. грн. дохідної частини бюджету.

Дата: 03.06.2021 10:44

Сьогодні Верховна Рада розглядає можливість збільшення відсотка ПДФО для місцевих бюджетів до 65%. Розроблені Асоціацією міст України спільно з групою народних депутатів Законопроекти №5066 та №5066-1 матимуть позитивні наслідки для громад.

За підрахунками Асоціація міст України приріст для Красилівської міської територіальної громади складе 7 млн. 787 тис. грн. Збільшення частки зарахування до бюджетів місцевого самоврядування ПДФО дозволить частково компенсувати видатки перекладені державою на органи місцевого самоврядування, а саме: на утримання закладів профтехосвіти; фінансування державних соціальних гарантій; виплату заробітної плати непедагогічним працівникам закладів середньої освіти, утримання таких закладів, забезпечення навчального процесу; фінансування комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я.

Завдяки збільшенню частки зарахування ПДФО до місцевих бюджетів громади матимуть можливість покращувати систему охорону здоров’я, соціальні послуги, інфраструктуру, благоустрій тощо.

«Ці кошти дозволяють фінансувати освіту, культуру і мистецтво, житлово-комунальне господарство, соціальний захист та соціальне забезпечення, спорт, охорону здоров’я, забезпечувати розвиток інфраструктури у всіх 31 населених пунктах громади.

Тож я повністю підтримую позицію Асоціація міст України щодо необхідності ухвалення законопроектів № 5066 та № 5066-1, адже обидва проекти спрямовані на досягнення однієї цілі - посилення фінансової спроможності територіальних громад та зміцнення матеріально-фінансової бази місцевого самоврядування», - відмітила міський голова Ніла Островська.Фото без опису