Красилівська міська територіальна громада

Красилівська міська рада Хмельницької області

О В І Д О М Л Е Н Н Я про намір здійснити встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання, послуги з постачання теплової енергії  для всіх категорій споживачів, що надаються  Красилівським підприємством теплових

Дата: 24.09.2021 11:42
Кількість переглядів: 672

 

 

П О В І Д О М Л Е Н Н Я

про намір здійснити встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання, послуги з постачання теплової енергії  для всіх категорій споживачів, що надаються  Красилівським підприємством теплових мереж  

На виконання вимог Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.06.2018 № 130, Красилівське підприємство теплових мереж  пропонує на розгляд обґрунтування причин встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання, послуги з постачання теплової енергії для всіх категорій споживачів.

Зауваження та пропозиції по суті питань, від фізичних та юридичних осіб приймаються 29.09.2021р. на адресу 31000, м. Красилів,                               вул. Б. Хмельницького, 2 , krasilovteplo@gmail.com

Для реєстрації пропозицій (зауважень) просимо зазначати прізвище, ім’я та по батькові особи(для юридичних осіб – повне найменування), що її подала, та її контактні дані для здійснення зворотного зв’язку.

Обґрунтування щодо встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання, послуги з постачання теплової енергії  для всіх категорій споживачів, що надаються Красилівським  підприємство теплових мереж.  

Відповідно до ст. 20  Закону України «Про теплопостачання», тарифи на теплову енергію повинні забезпечувати відшкодування всіх економічно обґрунтованих витрат на виробництво, транспортування та постачання  теплової енергії, тарифи є регульованими та встановлюються органами місцевого самоврядування у межах повноважень, визначених законодавством.
Відповідно до Закону України від 09.11.2017 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» комунальними послугами є, зокрема, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води.
Порядком формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води», що  затверджений постановою КМУ від 01.06.2011 № 869 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 16.06.2021 № 613) (далі- Порядок № 869) передбачено  щорічне встановлення тарифів на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води до початку опалювального сезону.

На даний час у Красилівського підприємства теплових мереж   є необхідність  встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, на послуги з постачання теплової енергії  у відповідності з визначеними Законом України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 №2189-VIII (далі – Закон) новою класифікацію житлово-комунальних послуг, новою системою взаємовідносин, що виникатимуть у процесі надання та споживання цих послуг, а також внесених змін до Порядку №869. Також з 1 травня 2021 року набрав чинності Закон України від 03.12.2020 №1060 «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання комунальних послуг», яким внесені зміни, зокрема до Законів України «Про житлово-комунальні послуги», «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», «Про метрологію та метрологічну діяльність», « Про ринок природного газу», «Про теплопостачання». Внесені зміни передбачають комплекс важливих рішень як для підприємств галузі так і для споживачів комунальних послуг. Так відповідно до цього Закону витрати на оснащення будівель вузлами комерційного обліку води і теплової енергії включатимуться до складу тарифів на теплову енергію.

         Підприємство застосовує тарифи на теплову енергію а саме:

     Для категоріі споживачів «населення» (газовий тариф) рішення №1655 від 07.10.2020р. 1Гкал становить 1315.32грн.; за 1м2 -  31,41грн.

     Для категоріі споживачів «бюджетні установи» та «інші споживачі» (пелетний тариф)  рішення №60 від 25.01.2018р. 1Гкал становить 1778,28грн.; за 1м2- 54,32грн.(сезон.тариф); за 1м2 - 27,17грн.(річний тариф)

     Для категоріі споживачів «бюджетні установи» та «інші споживачі»( газовий тариф)   рішення №859 від 05.10.2017р. 1Гкал становить 2102,58грн.; за 1м2- 64,17грн.(сезон.тариф); за 1м2 - 39,09грн.(річний тариф)

Основною складовою тарифу на теплову енергію є природний газ, а  ціна на природний газ зросла і стала значно більшою ніж в діючому тарифі, тому підприємство має значні збитки. При цьому у Красилівського підприємства теплових мереж  відсутня можливість щомісячного коригування ціни на газ в структурі тарифу через низку нормативних актів, одним з яких є Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води (далі – Меморандум), який було підписано 09.02.2021р. в тому числі і головою правління НАК «Нафтогаз України». Слід зазначити, що даний Меморандум було укладено саме з метою недопущення підвищення тарифів на послуги з централізованого опалення, постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2020-2021 року для кінцевих споживачів комунальних послуг (населення).

За цей час значно зросли витрати на надання послуг з теплопостачання споживачам у зв’язку із ростом цін, тарифів за наступними статтями витрат:

     Природний газ:

  • Ціна на газ в діючому тарифі в  опалювального сезону  2020-2021р.р. – 4524,176грн /1000 м3.

Планована ціна на газ для обсягів 1  для розрахунку тарифу відповідно до  договору з ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» на опалювальний сезон 2021-2022р.р. – 6 183,33 грн/1000 м3  без ПДВ,  а для обсягівII 12 430,04 грн/1000 мз без ПДВ.

Ціна на послуги транспортування природного газу складає-2021-2022           рр – 124,16 грн/1000 м3  без ПДВ,з урахування коефіцієнту відповідно до умов договору 136,58 грн/1000 м3  без ПДВ.

  • Тариф на послугу розподілу природного газу для АТ «Оператор газорозподільної системи «Хмельницькгаз» відповідно до постанови НКРЕКП складає 70476,58 грн  на місяць без ПДВ.  

Водопостачання та водовідведення :

?  В розрахунках тарифів включені витрати на підживлення системи теплопостачання, на технологічні потреби виробництва теплової енергії (хімводоочищення), на господарсько-побутові потреби та на придбання холодної води для надання послуг з постачання гарячої води. Ціна на воду в тарифах врахована на рівні – 16,99 грн/куб. метр (без ПДВ), у діючих тарифах застосовувалась  ціна – 10,53 грн/куб. метр (без ПДВ), ціна на воду збільшилась. Витрати на водовідведення збільшились, ціна у плановому тарифі – 10,80 грн/куб. метр, у діючому – 8,11 грн/куб. метр (без ПДВ).

Витрати на оплату праці :

  • Збільшення відбулося у зв’язку із застосуванням гарантованого рівня мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму, які у 2021 році відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», становлять 6000,00 грн,

 

 Витрати на оснащення будівель вузлами комерційного обліку

          Відповідно до п.6 ст.6 Закону України від 22.06.2017р. №2119-VIII «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» (із змінами, які введені в дію з 01.05.2021р. ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» від 03.12.2020 №1060-ІХ) витрати оператора зовнішніх інженерних мереж на оснащення будівлі вузлами комерційного обліку теплової енергії включаються до складу тарифів на теплову енергію та послуги з постачання теплової енергії. Витрати на встановлення вузлів комерційного обліку ГВ та  встановлення  теплових насосів   відповідно до Інвестиційної програми складають 143,0тис.грн. Головна причина збитковості підприємства – недостатній рівень відшкодування фактичних витрат підприємства діючими тарифами на послуги з теплопостачання для всіх категоріях споживачів.

Так, за підсумками роботи станом на 01.07.2021р. збитки підприємства з основної діяльності (теплова енергія) склали    2808,0 тис. грн..

Умовою стабільної роботи підприємства є приведення тарифів у відповідність до економічно-обґрунтованих витрат, що дасть можливість підприємству забезпечити стабільну, беззбиткову діяльність та поліпшити розрахунки з кредиторами за використані енергоносії.

У зв’язку із тим, що постачання газу ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» підприємству здійснюється по ціні Обсяг1 та Обсяг2 і не зазначено  для яких категорії споживачів ці обсяги застосовувати, то підприємством розроблено два сценарії розрахунку планових тарифів на теплову енергію для прийняття рішення про встановлення тарифів на теплову енергію для усіх категорій споживачів виконавчим комітетом Красилівської міської ради.

При цьому зазначаємо, що загальні засади формування тарифів на теплову енергію визначено статтею 20 Закону України «Про теплопостачання».   Зокрема, цією статтею Закону передбачено вимоги щодо розрахунку та встановлення органами місцевого самоврядування тарифів на теплову енергію для суб’єктів господарювання, що здійснюють її виробництво на установках з використанням альтернативних джерел енергії, тарифів на виробництво такої теплової енергії.

Так, статтею 20 Закону передбачено, що встановлення тарифів на теплову енергію для суб’єктів господарювання, що здійснюють її виробництво на установках з використанням альтернативних джерел енергії, включаючи теплоелектроцентралі, теплоелектростанції та когенераційні установки, для потреб установ та організацій, що фінансуються з державного чи місцевого бюджету, а також для потреб населення, на рівні 90 відсотків діючого для суб’єкта господарювання тарифу на теплову енергію, вироблену з використанням природного газу, для потреб відповідної категорії споживачів, а у разі його відсутності - на рівні 90 відсотків середньозваженого тарифу на теплову енергію, вироблену з використанням природного газу, для потреб відповідної категорії споживачів.

Розмір планових тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, враховуючи податок на додану вартість за сценарієм 1, складає:

 

                                              Показник

Тариф прир.газ

Тариф пелети 90%

Плановий тариф на теплову енергію для населення

за 1 Гкал. грн. з ПДВ

 

2453,11

-

Плановий тариф на теплову енергію для бюджетних за 1 Гкал. грн. з ПДВ

 

3569,71

 

      3212,74

Плановий тариф на теплову енергію для інших споживачів  за 1 Гкал. грн. з ПДВ

 

3569,71

-

 

 

Розмір планових тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії. враховуючи податок на додану вартість за сценарієм 2, складає:

 

 

                                                    Показник

Тариф прир.газ

Тариф пелети 90%

Плановий тариф на теплову енергію для населення

за 1 Гкал. грн. з ПДВ

 

3398,64

-

Плановий тариф на теплову енергію для бюджетних  за 1 Гкал. грн. з ПДВ

 

3398,64

           3058,78

Плановий тариф на теплову енергію для інших споживачів  за 1 Гкал. грн. з ПДВ

 

3398,64

-

 

Порівняльна інформація тарифів за сценарієм 1

                                 Найменування показників

діючий

плановий

Зменшення (-), зростання  (+)

Плановий тариф на теплову енергію для населення  за 1 Гкал. грн. з ПДВ

1315,32

2453,11

1137,79

 Плановий тариф на теплову енергію для бюджетних споживачів  за 1Гкал. грн.з ПДВ

2102,58

3569,71

1467,13

Плановий тариф на теплову енергію для інших споживачів  за 1 Гкал. грн. з ПДВ

2102,58

3569,71

1467,13

 

Порівняльна інформація тарифів за сценарієм 2

                                 Найменування показників

діючий

плановий

Зменшення (-), зростання  (+)

Плановий тариф на теплову енергію для населення  за 1 Гкал. грн. з ПДВ

1315,32

3398,64

2083,32

 Плановий тариф на теплову енергію для бюджетних споживачів  за 1Гкал. грн.з ПДВ

2102,58

3398,64

1296,06

Плановий тариф на теплову енергію для інших споживачів  за 1 Гкал. грн. з ПДВ

2102,58

3398,64

1296,06

 

Порівняльна інформація тарифів за сценарієм 1 пелетний тариф (90% від тарифу газового)

                             Найменування показників

діючий

плановий

Зменшення (-), зростання  (+)

 Плановий тариф на теплову енергію для бюджетних споживачів  за 1Гкал. грн.з ПДВ

  1778,28

 

  3212,74

1434,46

Порівняльна інформація тарифів за сценарієм 2 пелетний тариф (90% від тарифу газового)

                              Найменування показників

діючий

плановий

Зменшення (-), зростання  (+)

 Плановий тариф на теплову енергію для бюджетних споживачів  за 1Гкал. грн.з ПДВ

1778,28

 

3058,78

   1280,50

 

 

 

Структура тарифів формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії Красилівського підприємства теплових мереж за сценарієм 1

№п/п

Найменування показників

плановий тариф формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії

 

 

для потреб населення

для потреб бюджетних установ

для потреб інших споживачів

 

 

грн. на рік

на 1 Гкал

тис.грн. на рік

на 1 Гкал

тис.грн. на рік

на 1 Гкал

1

2

3

4

5

6

7

8

1

Виробнича собівартість, у т.ч.:

987596,69

1773,99

8006994,15

2662,55

185552,58

2662,55

1,1

прямі матеріальні витрати, у т.ч.:

770625,63

1384,25

6834945,66

2272,81

158392,77

2272,81

1.1.1

витрати на паливо для виробництва теплової енергії котельнями

710998,91

1277,14

6512850,11

2165,70

150928,87

2165,70

1.1.2

витрати на електроенергію

50863,30

91,36

274756,71

91,36

6366,92

91,36

1.1.3

собівартість теплової енергії власних ТЕЦ, ТЕС,АЕС, КГУ, у т.ч.:

 

0,00

 

0,00

 

0,00

1.1.3.1

витрати на паливо у собівартості теплової енергії власних ТЕЦ,

 

0,00

 

0,00

 

0,00

1.1.4

витрати на покупну теплову енергію, у т.ч.:

 

0,00

 

0,00

 

0,00

1.1.5

вода для технологічних потреб та водовідведення

2167,09

3,89

11706,30

3,89

271,27

3,89

1.1.6

матеріали, запасні частини та інші матеріальні ресурси

6596,34

11,85

35632,54

11,85

825,71

11,85

1,2

прямі витрати на оплату праці з відрахуваннями на соціальні заходи

147182,12

264,38

795058,06

264,38

18423,83

264,38

1,3

інші прямі витрати, у т.ч.:

51210,64

91,99

276632,98

91,99

6410,40

91,99

1.3.1

амортизаційні відрахування

45022,29

80,87

243204,38

80,87

5635,76

80,87

1.3.2

інші прямі витрати, у т.ч.:

6188,34

11,12

33428,59

11,12

774,64

11,12

1,4

загальновиробничі витрати, у т.ч.:

18578,30

33,37

100357,45

33,37

2325,57

33,37

1.4.1

витрати на оплату праці з відрахуваннями на соціальні заходи

16353,57

29,38

88339,78

29,38

2047,09

29,38

1.4.2

інші витрати

2224,73

4,00

12017,67

4,00

278,48

4,00

2

Адміністративні витрати, у т.ч.:

99169,06

178,13

535697,96

178,13

12413,70

178,13

2,1

витрати на оплату праці з відрахуваннями на соціальні заходи

95935,80

172,33

518232,33

172,33

12008,97

172,33

2,2

інші витрати

3233,26

5,81

17465,63

5,81

404,73

5,81

3

Витрати на збут, у т.ч.:

-

-

0,00

0,00

0,00

0,00

3,1

витрати на оплату праці з відрахуваннями на соціальні заходи

-

-

0,00

0,00

0,00

0,00

3,2

інші витрати

-

-

0,00

0,00

0,00

0,00

4

Фінансові витрати

-

-

0,00

0,00

0,00

0,00

5

Повна собівартість

1086765,75

1952,12

8542692,11

2840,68

197966,27

2840,68

6

Витрати на покриття втрат

-

-

0,00

0,00

0,00

0,00

7

Розрахунковий прибуток, у т.ч.:

51295,34

92,14

403215,34

134,08

9343,62

134,08

7,1

податок на прибуток

7824,71

14,06

61507,42

20,45

1425,29

20,45

7,2

резервний фонд (капітал) та девіденти

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

7,3

на розвиток виробництва (виробничі інвестиції)

15813,65

28,41

124305,84

41,330

2880,51

41,33

7,4

інше використання прибутку, від повної планової собівартості

27656,98

49,68

217402,08

72,29

5037,82

72,29

8

Вартість теплової енергії за відповідним тарифом

1138061,09

2044,26

8945907,45

2974,76

207309,89

2974,76

9

Тариф на теплову енергію, гнр./Гкал, у т.ч.:

-

2044,26

-

2974,76

 

2974,76

 

паливна складова

710998,91

62,47

6512850,11

72,80

150928,87

72,80

 

решта витрат, крім паливної складової

427062,18

37,53

2433057,34

27,20

56381,02

27,20

10

Паливна складова, %

62,47

62,47

72,80

72,80

72,80

72,80

11

решта витрат, крім паливної складової, %

37,53

37,53

27,20

27,20

27,20

27,20

12

Обсяг реалізації теплової енергії власним споживачам, Гкал.

556,71

556,71

3007,27

3007,27

69,69

69,69

13

Тариф на теплову енергію, грн./Гкал,

-

2044,26

-

2974,76

0,00

2974,76

14

Тариф на теплову енергію, грн./Гкал, з ПДВ

-

2453,11

-

3569,71

0,00

3569,71

 

 

Структура тарифів формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії Красилівського підприємства теплових мереж за сценарієм 2

№п/п

Найменування показників

плановий тариф формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії

 

 

для потреб населення

для потреб бюджетних установ

для потреб інших споживачів

 

 

грн. на рік

на 1 Гкал

тис.грн. на рік

на 1 Гкал

тис.грн. на рік

на 1 Гкал

1

2

3

4

5

6

7

8

1

Виробнича собівартість, у т.ч.:

1406478,03

2526,41

7597605,42

2526,41

176058,85

2526,41

1,1

прямі матеріальні витрати, у т.ч.:

1189506,98

2136,67

6425556,93

2136,67

148899,05

2136,67

1.1.1

витрати на паливо для виробництва теплової енергії котельнями

1129880,25

2029,57

6103461,38

2029,57

141435,15

2029,57

1.1.2

витрати на електроенергію

50863,30

91,36

274756,71

91,36

6366,92

91,36

1.1.3

собівартість теплової енергії власних ТЕЦ, ТЕС,АЕС, КГУ, у т.ч.:

 

0,00

 

0,00

 

0,00

1.1.3.1

витрати на паливо у собівартості теплової енергії власних ТЕЦ,

 

0,00

 

0,00

 

0,00

1.1.4

витрати на покупну теплову енергію, у т.ч.:

 

0,00

 

0,00

 

0,00

1.1.5

вода для технологічних потреб та водовідведення

2167,09

3,89

11706,30

3,89

271,27

3,89

1.1.6

матеріали, запасні частини та інші матеріальні ресурси

6596,34

11,85

35632,54

11,85

825,71

11,85

1,2

прямі витрати на оплату праці з відрахуваннями на соціальні заходи

147182,12

264,38

795058,06

264,38

18423,83

264,38

1,3

інші прямі витрати, у т.ч.:

51210,64

91,99

276632,98

91,99

6410,40

91,99

1.3.1

амортизаційні відрахування

45022,29

80,87

243204,38

80,87

5635,76

80,87

1.3.2

інші прямі витрати, у т.ч.:

6188,34

11,12

33428,59

11,12

774,64

11,12

1,4

загальновиробничі витрати, у т.ч.:

18578,30

33,37

100357,45

33,37

2325,57

33,37

1.4.1

витрати на оплату праці з відрахуваннями на соціальні заходи

16353,57

29,38

88339,78

29,38

2047,09

29,38

1.4.2

інші витрати

2224,73

4,00

12017,67

4,00

278,48

4,00

2

Адміністративні витрати, у т.ч.:

99169,06

178,13

535697,96

178,13

12413,70

178,13

2,1

витрати на оплату праці з відрахуваннями на соціальні заходи

95935,80

172,33

518232,33

172,33

12008,97

172,33

2,2

інші витрати

3233,26

5,81

17465,63

5,81

404,73

5,81

3

Витрати на збут, у т.ч.:

-

-

0,00

0,00

0,00

0,00

3,1

витрати на оплату праці з відрахуваннями на соціальні заходи

-

-

0,00

0,00

0,00

0,00

3,2

інші витрати

-

-

0,00

0,00

0,00

0,00

4

Фінансові витрати

-

-

0,00

0,00

0,00

0,00

5

Повна собівартість

1505647,10

2704,54

8133303,38

2704,54

188472,55

2704,54

6

Витрати на покриття втрат

-

-

0,00

0,00

0,00

0,00

7

Розрахунковий прибуток, у т.ч.:

71066,53

127,65

383891,87

127,65

8895,90

127,65

7,1

податок на прибуток

10840,66

19,47

58559,77

19,47

1357,00

19,47

7,2

резервний фонд (капітал) та девіденти

-

0,00

0,00

0,00

0,00

 

7,3

на розвиток виробництва (виробничі інвестиції)

21908,85

39,35

118348,66

39,35

2742,49

39,35

7,4

інше використання прибутку від повної планової собівартості

38317,03

68,83

206983,44

68,83

4796,41

68,83

8

Вартість теплової енергії за відповідним тарифом

1576713,63

2832,20

8517195,25

2832,20

197368,45

2832,20

9

Тариф на теплову енергію, гнр./Гкал, у т.ч.:

-

2832,20

-

2832,20

 

2832,20

9,1

паливна складова

1129880,25

71,66

6103461,38

71,66

141435,15

71,66

9,2

решта витрат, крім паливної складової

446833,38

28,34

2413733,87

28,34

55933,31

28,34

10

Паливна складова, %

71,66

71,66

71,66

71,66

71,66

71,66

11

решта витрат, крім паливної складової, %

28,34

28,34

28,34

28,34

28,34

28,34

12

Обсяг реалізації теплової енергії власним споживачам, Гкал.

556,71

556,71

3007,27

3007,27

69,69

69,69

13

Тариф на теплову енергію, грн./Гкал,

-

2832,20

-

2832,20

0,00

2832,20

14

Тариф на теплову енергію, грн./Гкал, з ПДВ

-

3398,64

-

3398,64

0,00

3398,64

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь