Уклонімося пам’яті Героя-земляка!

Дата: 19.06.2023 12:43

19 червня минає рік, як у боротьбі з країною-агресором загинув наш земляк, житель міста Красилів – Роман СОВИЧ 31 липня 1999 року народження.

22 квітня 2019 року Романа призвали на військову службу за контрактом. Був учасником АТО/ООС. З перших днів повномасштабного вторгнення окупантів на рідну землю став на її захист. Водій 3 розвідувального відділення 2 розвідувального взводу розвідувальної роти військової частини А0284, солдат. Загинув поблизу населеного пункту Богородичне Краматорського району Донецької області.

Указом Президента України від 23 грудня 2022 № 886 за особисту мужність і самовіддані дії виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагороджено орденом "За мужність" ІІІ ступеня (посмертно).
Роману Совичу було 22 роки…

Сьогодні, у роковини пам’яті, міський голова Ніла Островська разом із секретарем міської ради Іриною Морозович, сім'єю, рідними та однокласниками Романа, учнями та педагогами Красилівської гімназії № 4 імені Петра Кізюна взяли участь у годині пам’яті біля меморіальної дошки, яка розміщена на фасаді школи:

«Ніколи не забудемо цієї страшної ціни нашої свободи і волі…Минув рік, але рани найрідніших не загоюються ніколи, вони ще болючіші.
Ми повинні пам'ятати і завжди мати в серці тих, хто віддав найцінніше що мав – своє життя за кожного з нас.
Я вдячна діткам, які сьогодні прийшли вшанувати Романа. Хочу, щоб ви пишалися, що навчаєтесь в школі, де навчався Герой, бо бути нагородженим, на жаль, посмертно орденом «За мужність» не кожному дано. Ми маємо земляка-Героя, яким ми будемо пишатися допоки будемо жити. Всі майбутні покоління будуть пам'ятати цю страшну ціну свободи і волі.
Вічна слава Герою! Вічна пам'ять!
Слава Україні! Героям слава!» - Ніла ОСТРОВСЬКА

Також присутні вшанували світлу та вічну пам'ять Романа СОВИЧА хвилиною мовчання, поклавши квіти на могилу загиблого.

Ім'я Романа СОВИЧА «золотими» літерами назавжди вписано в історію Красилівської громади та всієї України.