Подяка всім, хто шанує нашого Пророка!

Дата: 09.03.2024 14:19

Сьогодні в Центрі культури та дозвілля «Перлина» відбувся захід, приурочений 210 річниці з дня народження Т. Г. Шевченка, на якому вшанували Великого українського поета та підвели підсумки культурно-мистецького проєкту «Шевченко 4.5.0.», де взяли участь 231 учасник з Красилівської громади.

Шевченкове слово сьогодні звучало від: народного аматорського музично-драматичного театру Центру культури «Перлина», Анни Пшечук і Дар’ї Філіпчук, Діани Поліщук, Софії Агафонової, народного аматорського ансамблю пісні і танцю «Случ». А у фоє була представлена виставка малюнків та виробів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва учасників.

«Ми маємо Пророка, рівного якому немає у всьому світі! Його безсмертні рядки актуальні зараз, через 200 років!
Дякую усім, хто з покоління в покоління, з роду в рід передає слова Шевченка, бо ця поезія – це Божа благодать для душі кожного українця! Нехай здійсняться його пророчі слова:

«Борітеся — поборете!
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!»

Слава усім вам!
Слава нашим Збройним Силам України!
Слава Україні! Героям слава!» – Ніла Островська

На заході, разом зі своєю дружиною Галиною Іванівною, був присутній Почесний громадянин міста Красилів, ветеран педагогічної праці, громадський і культурний діяч, письменник – Микола СОЛТИС. Микола Тарасович продекламував думу «Козацька доля» автора Анатолія Свидницького – сучасника Тараса Шевченка.

Переможці конкурсу отримали Грамоти та в подарунок вічно живу книгу «Кобзар»:

✳️Номінація: вокально-хорове мистецтво:

III- місце Олександра Білоус, учениця Школи мистецтв (клас викладача -Таїсії Данилюк);
III- місце Зразковий ансамбль народної пісні «Любисток» Школи мистецтв (керівник Ольга Процюк);
III- місце Святослав Куриба, здобувач освіти Красилівської гімназії №2;
II - місце Вокальне тріо «Дивоцвіт» Яворовецького сільського будинку культури (керівник Леся Маначин);
II - місце Вокальна група «Вербиченька» Заставківського
cільського будинку культури (керівник Ольга Рудик);
II - місце Христина Білявець, учениця Школи мистецтв (клас викладача -Таїсії Данилюк);
I - місце Діана Поліщук - керівник гуртка Будинку творчості дітей та юнацтва;
I - місце Зразковий хоровий колектив «Гармонія» Школи мистецтв (керівник Таїсія Данилюк).

✳️Номінація: художнє читання:

III - місце Анна Мельник та Дмитро Буць, здобувачі освіти Митинецької гімназії;
II - місце Софія Агафонова, вихованка ЗДО №1 «Веселка»;
II - місце Лариса Варченко, завідувачка Чернелівського сільського клубу;
II - місце Галина Івасюк, жителька с. Лагодинці Красилівської територіальної громади;
I - місце Анна Пшечук та Дар`я Філіпчук, здобувачки освіти Красилівської гімназії №1;
I - місце Вероніка Ковальчук, здобувачка освіти Красилівського ліцею.

✳️Номінація: Театральне мистецтво:

II- місце Колектив працівників ЗДО №4 «Сонечко» (директор Оксана Напорчук);
I - місце Творчий колектив «Веселка» Митинецького сільського будинку культури (керівник Людмила Площинська.)

✳️Номінація: Вокально-інструментальне мистецтво:

I - місце Ансамбль бандуристів «Золоті струни» Школи мистецтв (керівник Ольга Капітонець).

✳️Номінації: Мистецька спадщина Шевченка в інноваціях та Відеокентент:

III – місце Вікторія Нінадовська, здобувачка освіти Чепелівської гімназії ім.Петра Шемчука;
II- місце Самодіяльний колектив «Freedom» Красилівської гімназії №1;
I - місце Вікторія Шемчук, здобувачка освіти Чепелівської гімназії ім.Петра Шемчука.

✳️Номінація: образотворче мистецтво:

III - місце Богдан Данилюк, здобувач освіти Печеської гімназії;
II - місце Поліна Франчук, здобувачка освіти Красилівського ліцею;
I - місце Анастасія Галанова, вихованка Будинку творчості дітей та юнацтва.

✳️Номінація: Декоративно-прикладне мистецтво:

II- місце Еліна Матвійчук, вихованка Будинку творчості дітей та юнацтва;
I - місце Олена Українець, директорка Манівецького сільського будинку культури.

По завершенні заходу учасники поклали квіти до підніжжя пам’ятника славетного українського митця.