Збереження врожаю від пожеж – завдання не лише хліборобів, а й усіх громадян.
Збереження врожаю від пожеж – завдання не лише хліборобів, а й усіх громадян. У напружений час жнив найменша необережність з вогнем у хлібних масивах: кинутий недопалок, іскри від сільгоспмашин, спалювання сухої рослинності поруч із зерновими посівами можуть призвести до пожежі, перетворюючи золоте зерно на чорний попіл.
Не слід забувати й про те, що приборкати пожежу у полі в спекотну пору дуже складно. За наявності навіть легкого вітру вона миттю може набути значних масштабів. Нерідко ліквідовувати таку пожежу доводиться із залученням значних сил рятувальних підрозділів, а отже, й залучити значних матеріальних засобів та людських ресурсів. Вогонь на відкритій території у безвітряну погоду може поширюватися зі швидкістю 1 метр на секунду, а у вітряну – до 10 метрів на секунду; водночас висота полум’я сягає двох метрів. Через високу температуру будь-яка необережність у місцях збирання зернових може призвести до виникнення надзвичайних ситуацій та пожеж.
Тож, враховуючи усі фактори, зазначені вище, пожежники Красилова спільно з працівниками Красилівської міської територіальної громади провели спільний рейд зерновими масивами громади щодо попередження виникнення пожеж на хлібних полях. Основною метою рейду було попередження виникнення пожеж та збереження нового врожаю. Під час проведення заходу фахівці провели інструктаж з керівниками та працівниками агросектору щодо правил пожежної безпеки на хлібних полях та у місцях зберігання зернових, розповіли їм про порядок дій у разі виникнення пожежі, нагадали правила користування первинними засобами пожежогасіння. Крім того, обстежили зернозбиральну техніку, вказали на виявлені недоліки та можливі причини виникнення пожежі.
Наостанок хліборобам подякували за їхню плідну працю та закликали суворо дотримуватися всіх протипожежних норм.