Красилівська міська територіальна громада

Красилівська міська рада Хмельницької області

ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЯ-ЗЕМЛЯКА!

Дата: 17.12.2024 11:43
Кількість переглядів: 58

Сьогодні, 17 грудня, минає рік з того дня, як наша громада втратила ще одного воїна-захисника – солдата Володимира ІЛЬЧЕНКА

Народився Герой 30 липня 1998 року у селі Корпилівка Шепетівського району Хмельницької області. У сім’ї хлопчик зростав не один. Любив проводити час із старшою сестрою Богданою, завжди разом гралися.  Згодом у сім’ї народився молодший братик Леонід. Батько та мама гідно виховували дітей та навчали їх бути добрими та світлими людьми. 

З 6-ти років Володимир навчався у Грицівському ліцеї. Але так склалися обставини, що мама померла. Тато офіційно не був записаний у документах і тринадцятирічний Володимир став сиротою. Хлопчика було переведено в Антонінську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат, де він продовжив навчання. 

Зі слів педагогів Антонінської спеціальної школи Хмельницької обласної ради: «Володимир у нашій школі навчався з 7 класу. Він був хорошим, щирим, добрим,  цілеспрямованим учнем та людиною прекрасної душі. Він був і залишається найкращим учнем школи».

З дитинства Володимир був незалежним від чиєїсь думки, завжди робив все по-своєму, як вважав за потрібне. Любив справедливість, захищав друзів, був справжнім воїном. 

У вільний час обожнював футбол, настільний теніс, а також риболовлю.
Коли Володимир навчався у школі-інтернаті селища Антоніни, він часто ходив з хлопцями на стадіон грати у футбол, де познайомився з дівчиною на ім’я Леся. Спочатку вони були просто друзями, а згодом Володимир закохався у красуню, і їхні дружні стосунки переросли у таємні зустрічі. 

Після закінчення школи-інтернату Володимир разом з Лесею поїхали навчатися у Хмельницький професійний ліцей №8. За старанність й відповідальність Володимира обрали старостою групи. Здобувши професію «Слюсар з експлуатації та ремонту газового устаткування «електрозварювальник», Володимир влаштувався працювати на виробниче підприємство «Агротехмаш». Довгий період часу молода пара винаймала квартиру у місті Хмельницькому, працювали та мріяли про щасливе сімейне життя. 

У 2019 році закоханий хлопчина зробив  Лесі пропозицію узаконити стосунки. Дівчина відразу погодилась, адже вони були знайомі ще з 14-річного віку. Накопичивши трішки коштів, у 2021 році Володимир та Леся відсвяткували весілля. Згодом молода пара дізналася, що стануть батьками та були в очікуванні народження маленького янголятки. Леся була у декретній відпустці, тому вирішили, що винаймати квартиру вже не будуть. 

Сім’я переїхала у місто Красилів, де у Володимира була квартира, яку він отримав за державною програмою забезпечення житлом дітей-сиріт. Переїхавши у Красилів, хлопець продовжив їздити на роботу у м. Хмельницький. 

У 2022 році в щасливому шлюбі народилася маленька красуня – донька Емілія. Молодий татусь робив усе для донечки, аби дати їй якомога більше любові, якою був обділений сам. Володимир був люблячим чоловіком та татом. У житті був дуже доброю, світлою та порядною людиною, він завжди усміхався, ніколи не скаржився на життя. Про нього завжди були гарної думки, адже чоловік був  справжнім другом і хорошим колегою. Володимир був таким щасливим – донечка росте, поряд любляча дружина, будуються плани на майбутнє… Але жорстока війна змінила усе.

З початком повномасштабного вторгнення Володимир не сидів без діла, теж чим міг допомагав українським військовим. Восени, 6 жовтня 2023 року, він був мобілізований до лав Збройних сил України.  Виявивши стійкість та мужність, пішов захищати Батьківщину від безжального агресора. 

Дружина пригадує: «Як тільки Володимиру у м. Хмельницькому вручили повістку, я просила, щоб він не йшов, адже у нас малесенька дитина, та і він має статус дитини-сироти. Але Володимир сказав: «Я не збираюсь бігати та ховатись». Чоловіка відразу направили у місто Житомир, де усіх хлопців було розформовано на бригади. Військовослужбовець разом із іншими побратимами долучився до  складу 95 бригади в/ч А1910 (ОДШБ) 13 батальйону 2 взводу 2 відділення 4 роти (десантно-штурмова бригада), де обіймав посаду старшого стрільця з позивним «Хмель». Згодом бригаду відправили на військові навчання у Польщу, де протягом 35-ти днів українські військові опановували нові знання та навики. Пройшовши навчання, вони відразу вирушили у найпекельніший напрямок Харківщини. 

Складалося враження, що це спеціально було створено нову бригаду, яка прямуватиме на смерть, адже у тій бригаді жоден не служив та навіть не тримав ніколи зброї. Їх відправили без нічого, видали одного турнікета та напівпорожню аптечку. Я хотіла передати передачу, але мені сказали: «Передасиш, коли чоловік прийде із завдання». Казали також, що хлопцям усе видадуть,  але фактично майже нічого не було».

Володимир був врівноваженим і цілеспрямованим, був прикладом для багатьох, не дивлячись на важке дитинство. У стінах дитячого будинку він навчився самостійно відстоювати свої кордони та боротися за своє щастя й місце на цій землі. Жодного разу він нікому не поскаржився та не сказав, що боїться чи жалкує про що-небудь.

«16 грудня ми ще спілкувалися, він повідомив, що йде на завдання, 18 грудня близько 19:00 у двері постукали представники місцевого військкомату, які сповістили, що Володимир зник безвісти. Я відразу не повірила, але відчувала, що щось сталося погане. Я відразу телефонувала до побратимів, але була тиша. Через деякий час до мене зателефонував сержант, який сповістив страшні слова та доповнив, що через масові атаки вони не можуть забрати тіло. Я не могла повірити в те, що мого чоловіка немає. Він був вірним присязі до останнього подиху, він пожертвував собою заради Перемоги, за нашу свободу! Я буду завжди донечці розповідати, що татко нас дуже любить, що татко – Герой. Він віддав найцінніше – це життя. А він так хотів жити... Можливо, якби у нього було хороше спорядження, то був би живий. Я дуже хочу, щоб петиція, яку я подавала, набрала відповідну кількість голосів, щоб у мене був документ, з якого наша донечка буде бачити, що тато Герой, а не просто чути з моїх слів… Вовчик був прекрасним чоловіком і татком. Ми з ним з 14-ти років разом… Він – найкращий з людей, яких я знаю. Завжди усміхнений, ввічливий, життєрадісний, надійний. Хороший друг, колега, завжди був готовий допомогти. Мав авторитет серед побратимів. Дуже любив життя, мріяв побачити донечку, яка буде бігти до нього в обійми, та, на жаль, загинув, так і не побачивши наживо, як вона пішла. Я відчуваю його любов і зараз. Вірю, що він є поруч і оберігає нас», – розповідає дружина.

В день загибелі Героя секретар міської ради Ірина МОРОЗОВИЧ, керуючий справами виконавчого комітету міської ради Тетяна РОМАНЮК вшанували подвиг нашого Захисника, поклавши квіти на могилу Воїна та схиливши голови в хвилині мовчання.

Володимир ІЛЬЧЕНКО назавжди залишиться в серці кож

ного з нас, як приклад патріотизму, незламності духу, добра, самопожертви та безмежної любові до України. 

Вічна слава і шана Герою!

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь