Набрав чинності Закон України про відтермінування РРО

Дата: 14.01.2021 14:52

Про що ж цей законодавчий акт.

Перше, з 1 січня 2021 року застосування РРО/ПРРО підприємцями передбачено лише для трьох галузей: медикаменти та лікарські засоби, складна побутова техніка та ювелірні вироби (при чому для перших застосування РРО вже діє рік, для других - два).

Друге, для всіх інших підприємців, які ведуть продаж в інтернеті, продають текстиль, реалізують запчастини та вживані товари; також для готелів, ресторанів, туристичних агентств та ін. застосування РРО/ПРРО переноситься на один рік, тобто - з 1 січня 2022 року.

Також до 1 січня 2022 року відтерміновано обов’язкове застосування РРО/ПРРО для фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку другої – четвертої груп.

Для ФОП першої групи застосування РРО не передбачено взагалі.

Третє. Лібералізація штрафних санкцій:

прибрано штрафи: за невідповідність готівки в касі, за неподання фіскальних звітів ПРРО, за відсутність попереднього програмування товарів у РРО/ПРРО, за не створення контрольної стрічки в ПРРО.

Ці штрафи скасовано взагалі!

Четверте. Кешбек скасовано взагалі.

П’яте. Ліміти щодо здійснення платниками єдиного податку прив’язані до мінімальної заробітної плати:

- перша груп - 167 мінімальних заробітних плат;

- друга група - 834 м.з.п.;

- третя група - 1167 м.з.п.;

При цьому ліміт використання РРО прив’язано до 220 мінімальних заробітних плат, станом на 1 січня кожного року.

Послуги при розрахунках виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісу переказів коштів  – надаються без РРО. Ці послуги фіскалізуватися не будуть взагалі.