Хмельницькою окружною прокуратурою у судовому порядку забезпечено стягнення коштів на користь об’єднаних громад внаслідок незаконних порубок лісу

Дата: 02.07.2021 15:41

Органи прокуратури, реалізуючи конституційну функцію представництва інтересів держави в суді, проводять систематичну роботу щодо усунення порушень вимог природоохоронного законодавства у сфері охорони, використання і відтворення природних ресурсів на території Хмельницького району.

Так, упродовж вересня 2019 року встановлено факти незаконної порубки лісу, а саме: дерев порід «дуб» та «ясен» в урочищі «Кульчини», що розташоване на території Красилівської міської ОТГ та в урочищі «Терешки» - на території Антонінської селищної ОТГ, які відносяться до Антонінського лісництва державного підприємства «Старокостянтинівське лісове господарство».

За результатами проведеного досудового розслідування Державною екологічною інспекцією у Хмельницькій області проведено розрахунки шкоди, завданої навколишньому природному середовищу, внаслідок незаконних порубок лісу, зокрема, урочищі «Кульчини» розмір шкоди склав 97916,44 гривень та в урочищі «Терешки» - 44382,82 гривні.

У зв’язку з цим, 15.04.2021 Хмельницькою окружною прокуратурою в інтересах Держекоінспекції у Хмельницькій області подано позовну заяву до державного підприємства «Старокостянтинівське лісове господарство» про відшкодування збитків, завданих порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, зокрема, в частині незабезпечення охорони, захисту, відтворення, підвищення продуктивності лісових насаджень зі сторони постійного лісокористувача.

22.06.2021 рішенням Господарського суду Хмельницької області вищевказаний позов задоволено у повному обсязі та стягнуто на спеціальні рахунки Красилівської міської ради та Антонінської селищної ради кошти в розмірі 97916,44 гривень та 44382,82 гривні відповідно.

Заступник керівника Хмельницької

окружної прокуратури                                                                         В. Довгань