Який розрахунковий документ повинна видавати ФО, яка провадить незалежну професійну діяльність при проведенні готівкових розрахунків з клієнтами?

Дата: 21.09.2022 15:08

Головне управління ДПС у Хмельницькій області інформує.

Фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, може надати клієнту на його вимогу складений в довільній формі документ, який підтверджує факт наданої послуги або виконаної роботи.
Оскільки Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» не визначає порядок здійснення розрахунків фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність та відповідно не поширюється на таких осіб.
Разом з тим, спеціальне законодавство (на прикладі діяльності нотаріусів) не встановлює вимог щодо надання нотаріусом розрахункового документа при наданні клієнту послуги, а також не встановлює форму такого документу.