ОГОЛОШЕННЯ ПРО ПОЧАТОК ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ЗВІТУ З ОЦІНКИ ВПЛИВУ НА ДОВКІЛЛЯ

Дата: 20.06.2024 11:48

Фермерське господарство "Сорокодуби" (ФГ «Сорокодуби»), код ЄДРПОУ: 34265389, місцезнаходження: 31052, Хмельницький р-н, Хмельницька обл., с. Сорокодуби, вул. Булаєнка, 1-б/1, тел.: +380 (68) 074-35-98, е.пошта: kolia_petruk@ukr.net, має намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами на свинокомплекс та зернотік. Відстань між ними не перевищує 500 м, а тому розглядаємо як єдиний промисловий майданчик.

Свинокомплекс розташований на території Красилівської міської об’єднаної територіальної громади за адресою: Хмельницький р-н, Хмельницька обл., с. Сорокодуби, вул. Булаєнка, 1-б/1.

Основним напрямком діяльності свинокомплексу є вирощування свиней, проектною потужністю до 900 місць одночасного утримання.

На території свинокомплексу розміщуються: свинарники (2 од., призначені для утримання до 450 голів свиней кожен), закрите гноєсховище (лагуна, 1 од.), комбікормові бункери (2 од.), резервуар з дизельним паливом об’ємом 5,92 м.куб та паливорозподільча колонка.

Зернотік розташований на території Красилівської міської об’єднаної територіальної громади за адресою: Хмельницький р-н, Хмельницька обл., с. Сорокодуби, вул. Булаєнка, 3б.

Основною діяльністю зернотоку є очищення, сушіння, зберігання та відпуск зерна обсягом 10 000 т/рік. Крім того на промисловому майданчику виконуються зварювальні роботи.

На території зернотоку розміщені такі будівлі та споруди: зерноочисний комплекс ЗАВ-25, мобільна зерносушарка Mecmar D20 153 THP, зерносклади (2 од.), матеріальний склад, господарсько-побутове приміщення, пересувний завантажувач зерна ЗЗП-80.

Діяльність оцінці впливу на довкілля не підлягає, оскільки прямо не передбачена частинами другою і третьою Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

Під час здійснення діяльності в атмосферне повітря викидаються такі забруднюючі речовини: залізо та його сполуки (у перерахунку на залізо) - 0,002 т/рік; манган та його сполуки (у перерахунку на діоксид мангану) - 0,001 т/рік; речовини у вигляді суспендованих твердих частинок (мікрочастинки та волокна )          - 3,217 т/рік; речовини у вигляді суспендованих твердих частинок більше 2,5 мкм і менше 10 мкм - 0,001 т/рік; оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NО2]) - 0,891 т/рік; азоту (1) оксид [N2О] - 0,0002 т/рік; аміак - 0,405 т/рік; діоксид та інші сполуки сірки - 0,037 т/рік; сірки діоксид - 0,152 т/рік; сірководень (H2S) - 0,091 т/рік; оксид вуглецю - 0,258 т/рік; вуглецю діоксид - 120,881 т/рік; диметиламін - 0,128 т/рік; неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) - 0,376 т/рік; фенол - 0,005 т/рік; метан - 1,358 т/рік.

Заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва не передбачені.

Заходи щодо скорочення викидів:

- при утриманні свиней застосовуються заходи, що передбачені ДСТУ 8003:2015 Свині. Настанови щодо обмеження викиду забруднювальних речовин під час утримання у свинарниках;

- для зменшення виділення із гноєсховища речовин, які мають неприємний запах, використовується біодеструктор "Комплезім", що має висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи № 602-123-1/21081 від 3.10.2017 року;

- для скорочення викидів від зерноочисного комплексу та зерносушарки використовуються установки очистки газів;

- резервуар обладнаний дихальним клапаном, який призначений для герметизації газового простору і регулювання тиску в заданих межах з метою скорочення втрат від випаровування палива і зменшення забруднення атмосферного повітря.

Зауваження та пропозиції громадськості щодо дозволу на викиди можуть надсилатися до Хмельницької обласної військової адміністрації, поштова адреса: 29005, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 2, номер телефону: (0382) 76–50–24, 76-57-03, електронна адреса: regadm@adm-km.gov.ua.

Надсилати зауваження та пропозиції можна протягом 30 календарних днів з дня публікації цього повідомлення.