Програма соціального відновлення ветеранів та їхніх сімей
Міністерство соціальної політики України реалізовує послугу соціальної адаптації для ветеранів та членів їх сімей. В рамках реалізації першого етапу – Програми соціального відновлення – 23-29 вересня 2024 року відбудеться перший заїзд у Хмельницькій області у відпочинковому закладі «Гала-Готель» у м. Кам’янець-Подільський. Реалізація першого етапу програми здійснюється Українським Червоним Хрестом у співпраці із Міністерством соціальної політики, Хмельницькою ОВА, Центром соціальних служб та Управлінням з питань ветеранської політики Хмельницької області.
Що таке «послуга соціального відновлення ветеранів та їхніх родин»?
Програма соціального відновлення — перший етап послуги соціальної адаптації ветеранів, які повертаються до цивільного життя після завершення служби, та для членів їхніх сімей. Ця програма допомагає ветеранам відновитися разом з родиною, стабілізувати психоемоційний стан, налагодити та зміцнити довірливі стосунки в сім’ї. Цю програму запроваджує Міністерство соціальної політики у співпраці з місцевими органами влади, військовою адміністрацією та громадськими організаціями. На даний момент реалізація даної програми є пілотним проектом.
Як буде відбуватися заїзд програми соціального відновлення?
Місце проведення: комплекс «Гала-Готель» в м. Кам’янець-Подільський, Хмельницької обл., вул. Лесі Українки, 84. Комплекс знаходиться в мальовничому історичному місті, корпуси знаходятьсяі в озелененій зоні, яка чудово підходить для прогулянок. Комплекс має розвинену інфраструктуру, що дозволяє забезпечити комфортний відпочинок та оздоровлення.
· це 7-денний виїзний захід, який розпочнеться у понеділок, 23 вересня по обіді, і завершиться в неділю 29 вересня по обіді.
· буде організовано трансфер учасників з м. Хмельницький до м. Кам’янець-Подільський вранці 23 вересня (час та місце виїзду буде повідомлене окремо).
· сім’ям будуть запропоновані номери для проживання з 3-х разовим харчуванням
· ветерана/ветеранку та членів його/її сім’ї супроводжуватиме професійна мультидисціплінарна команда. В команду включені фахівці із соціальної роботи, психологи з досвідом роботи з військовими та їх сім’ями, соціальні педагоги та волонтери.
За умовами Програми, сім’я має обов’язково приймати участь у заходах, визначених розкладом на кожний день. Це включає обов’язкові зустрічі з фахівцями з соціальної роботи, які проводитимуть оцінку потреб сім’ї. Також у програмі передбачені групові та індивідуальні зустрічі з психологом та інформаційні сесії. Крім того, передбачені групові активності для дорослих та дітей, спрямовані на зміцнення родинних зав’язків, створення позитивної взаємодії у родині, покращення емоційного та фізичного стану кожного члена родини.
Важлива мета – створення безпечного простору для ветеранів та їх сімей для налагодження теплих стосунків між учасниками програми, допомогти краще зрозуміти потреби кожного члена сімї, налагодження взаємодії з іншими сім’ями, психологічна та психосоціальна підтримка та навчання членів сім’ї ветеранів ветеранок.
Також програмою передбачено окремий час на відпочинок. Для цього організатори запропонують ряд спортивних, рекреаційних, творчих активностей.
У перший день Програми з кожним повнолітнім членом сім'ї буде підписана інформована згода на участь з дотриманням правил та норм поведінки, згода на обробку персональних даних, а також згода від батьків чи опікунів на участь дитини в заходах з психосоціальної підтримки (заняття з елементами творчості, активні ігри, тощо).
Хто братиме участь у цій програмі?
· У Програму включаються ветерани та ветеранки, які завершили службу та мали активний досвід участі у бойових діях. Важливо, щоб на момент участі у заході учасники не мали загострень хронічних захворювань чи поранень;
· Їх партнери чи партнерки;
· Їх діти віком від 6 до 14 років.
Чи потрібно учасникам оплачувати дану послугу?
· Заходи, які передбачені у програмі, а також проживання, харчування та трансфер, надаються на безоплатній основі.
Що взяти з собою?
· зручний одяг;
· домашнє, зручне взуття для пересування комплексом;
· засоби особистої гігієни;
· одяг та взуття для басейну (басейн знаходиться на відкритій місцевості, використання можливе за відповідних погодних умов);
· аптечку з необхідними вам ліками
Обмеження:
· Палити під час заїзду можна буде тільки в спеціально призначених для цього місцях.
· Під час заїзду суворо забороняється всім учасникам вживати алкоголь та інші психоактивні речовини. Порушення даного обмеження призведе до завершення участі в Програмі.
Що учасників очікує після отримання послуги на першому етапі?
Другий етап цієї соціальної послуги – це індивідуальна соціальна адаптація, яка надається ветерану / ветеранці фахівцями із соціальної роботи залежно від потреб безпосередньо за місцем реєстрації чипроживання. Рішення про надання / відмову у наданні соціальної послуги другого етапу за рахунок бюджетних коштів приймається на підставі повідомлення надавача соціальної послуги першого етапу та / або письмової заяви потенційного отримувача соціальної послуги